Praca plastyczna ,,Żabka muchołapka”

Witam kochani 🙂

Dziś kolejna praca plastyczna przed nami, był już bocian wiec dzisiaj będzie żabka. Ale ta żabka to nie byle żabka bo to muchołapka, a posłuży dzieciom jako świetna zabawa, więc zabieramy się do pracy :).

Będzie nam potrzebne:

– 1 rolka po papierze toaletowym lub 2 rolki z papieru(jeśli nie macie papieru o kolorze zielonym)

-farby plakatowe

-taśma klejąca dwustronna/taśma klejąca ale szersza/ zszywacz

– papier kolorowy

– sznurek / nitka czerwona / wstążka wąska czerwona

– tektura / karton/ ostania kartka z bloku (brązowa)

– czarny flamaster bądź marker

– klej

– nożyczki

-biały papier

 

1. Malujemy rolkę po papierze toaletowym na zielono( jeśli nie mamy papieru o kolorze zielonym to malujemy dwie rolki). Pozwalamy rolce lekko przeschnąć.

2. Z tektury wycinamy podwójnie kształt muchy, czarnym markerem rysujemy kształt owada na obu częściach wzoru. Przy pomocy zszywacza mocujemy wstążeczkę/nitkę/sznurek czerwony pomiędzy obiema częściami muchy. Muszka powinna być dość ciężka więc możemy użyć kilku zszywek bądź mocnego kleju.

3. Rolkę spłaszczamy na jednym z końców. Do środka rolki wkładamy wstążeczkę/sznurek/nici, tak by muszka pozostawała na zewnątrz rolki- wstążeczkę mocujemy zszywaczem/taśmą, również przy pomocy zszywacza/taśmy spinamy całe zakończenie rolki.

4. Drugą rolkę rozcinamy na pół uzyskując dość duży prostokąt lub wykorzystujemy papier o kolorze zielonym. Rysujemy 4 żabie łapki i wycinamy.

5. Przy pomocy zszywacza/ taśmy/ kleju mocujemy łapki na tułowiu żaby.

6. Na pozostałym fragmencie białego papieru rysujemy markerem oczy, wycinamy i przyklejamy żabie. Przyklejamy również serduszko w środku rolki jako język.

Później nam tylko zostaje łapanie muchy a to nie łatwe zadanie :). Powodzenia :).