TEMAT DNIA: TĘCZA DLA RODZICÓW

TEMAT KOMPLEKSOWY

MOI RODZICE

Temat dnia: Tęcza dla rodziców

1. „Wyprawa rowerowa” – zabawa ruchowa, dziecko leżąc na plecach unosi lekko zgięte nogi i pedałuje (rodzic pokazuje jak i „jedzie” razem z dzieckiem)

2. Praca plastyczna

Materiały i przybory:

  • kolorowy papier
  • nożyczki
  • klej
  • kredki

Z kolorowego papieru wycinamy kółka na głowy, trójkąty na sukienki dla dziewczynek oraz prostokąty na brzuszki chłopców. Naklejamy figury na kartkę.

 

Dorysowujemy brakujące elementy postaciom. Można dzieciom objaśnić w jakich kształtach są poszczególne części ciała nazywając kolejno przyklejane figury geometryczne.

 

3.Słuchanie piosenki „Moja wesoła rodzinka”

4. Zabawy konstrukcyjne klockami utrwalające nazwy kolorówBudujemy wieże z klocków. Rozsypujemy na podłodze kolorowe klocki. Następnie rodzic mówi do dziecka: ” zbuduję taką wysoką ( pokazujemy gestem) wieże. Moja wieża będzie cała niebieska. Podawaj mi niebieskie klocki….” Budujemy jak najwyższą wieże, która rozsypując się z pewnością zapewni dużo śmiechu. Potem pozwalamy dziecku zbudować dziecku własną wieżę. Tym razem rodzic jest pomocnikiem, rodzic może czasami pomyl kolor 🙂 Dziecko pewnie zauważy, że to nieodpowiedni klocek, ale jeśli tak się nie stanie, to rodzic zwraca mu uwagę.