ZABAWY RUCHOWE

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci przedstawiam Wam porcję zabaw ruchowych, możliwych do przeprowadzenia zarówno w warunkach domowych jak i na świeżym powietrzu- w zdrowym ciele zdrowy duch !!!

PRZEPRAWA PRZEZ RZEKĘ


Ustaw na podłodze przedmioty, po których można chodzić: złożony koc, poduszki, stołeczek, fragmenty piankowej maty itp. Przedmioty powinny tworzyć ścieżkę. Zadanie: przejdźcie po kamieniach (przedmiotach) wystających z wody (podłoga) bez „zamoczenia” nóg.

IDZIEMY W TANY


Przygotuj różny rodzaj muzyki – wolną, szybką, spokojną i bardzo dynamiczną, rockową, dance, klasyczną i jaką tylko zechcesz. Poproś dziecko, aby każdy fragment zilustrowało ruchem. Chwal taniec, ile masz sił!

UTRZYMAJ KIJEK W PIONIE


Zadanie: ustaw kijek/patyk pionowo na dłoni. Puść go i poruszając ręką, na której kijek stoi, postaraj się uchronić go przed upadkiem. Uwaga! Lepiej do zabawy nadaje się prosty patyk. Kijek o dość dużej długości – im krótszy, tym trudniej go utrzymać w pionie.

CIEPŁO – ZIMNO


Jedna osoba ukrywa w ogrodzie wybrany przez wszystkich przedmiot. Szukający poruszają się po ogrodzie, a osoba, która ukryła przedmiot, kieruje szukającymi – gdy któreś z nich zbliża się do przedmiotu, wymienia imię tej osoby i mówi: ciepło. A gdy ktoś się oddala, mówi imię i „zimno”. Wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie schowany przedmiot.